Grzegorz PersBiografia

Grzegorz Pers, urodzony w 1967 roku w Jaśle.

Lekarz, absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Lekarz chorób wewnętrznych, specjalista medycyny rodzinnej. Studia podyplomowe z zakresu zarządzania w Wyższej Szkole Biznesu w Lublinie.  Kierownik Ośrodka Zdrowia w Nowym Żmigrodzie, skuteczny menedżer służby zdrowia. Radny i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu    w Jaśle. W roku 2006 dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie. Obecnie przedstawiciel Sejmiku Województwa Podkarpackiego w Radzie Społecznej Szpitala. Członek Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Działacz Samorządu Lekarskiego, delegat na Zjazd Krajowy Izb Lekarskich. W latach 2009 - 2013 członek Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Współpracy z Zagranicą Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. Skutecznie przeprowadził restrukturyzację SPG ZOZ w Nowym Żmigrodzie, utworzył poradnie rehabilitacyjną i ginekologiczną. Zorganizował opiekę całodobową dla gmin Krempna, Nowy Żmigród, Dębowiec i Osiek Jasielski. Utworzył stację Zespołu Karetki typu R przy Ośrodku Zdrowia w Nowym Żmigrodzie. Prezes klubu sportowego „Tempo” Nienaszów (w 2018 roku awans do klasy Okręgowej). Z powodzeniem łączy pracę zawodową z działalnością społeczną.

Program wyborczy - kluczowe elementy mojego programu obejmują:

 1. Utworzenie lądowiska dla śmigłowców.
 2. Budowę pawilonu dla Oddziału Psychiatrii oraz powołanie nowych oddziałów: Urologii, Chirurgii Głowy i Szyi, Okulistyki, Kardiologii.
 3. Utrzymanie kontraktu na świąteczną i nocną opiekę całodobową w Nowym Żmigrodzie, rozbudowę działu rehabilitacji, utworzenie poradni specjalistycznych przy Ośrodku Zdrowia.
 4. Remont, modernizacja i budowa nowej infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Jasielskiego.
 5. Opracowanie projektu budowy obwodnicy Nowego Żmigrodu.
 6. Utworzenie nowoczesnej bazy sportowej na terenie Powiatu Jasielskiego - budowa hal sportowych w Tarnowcu i Krempnej, boisk wielofunkcyjnych oraz strzelnicy sportowej.
 7. Budowa biegowych tras narciarskich oraz ścieżek rowerowych.
 8. Budowa wyciągu narciarskiego w Brzezowej.
 9. Rozwój bazy turystycznej w Gminie Krempna, Nowy Żmigród i Tarnowiec mając na uwadze walory krajobrazowe i produkty regionalne tych miejscowości.
 10. Utworzenia parku linowego na terenach przy zalewie w Krempnej. 
 11. Stworzenie warunków dla rozwoju przedsiębiorczości na terenie Powiatu Jasielskiego.