W ramach rządowego Programu 100 obwodnic powstaną obwodnice Jasła, Kołaczyc, Brzostka i Pilzna.

W ramach rządowego Programu 100 obwodnic powstaną obwodnice Jasła, Kołaczyc, Brzostka i Pilzna.

To już pewne - powstaną obwodnice Jasła, Kołaczyc, Brzostka i Pilzna - znamy listę obwodnic, które zrealizowane zostaną w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030, którego koszt szacowany jest na ok 28 mld zł.

Poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej - to główne założenia opracowanego w Ministerstwie Infrastruktury Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

"Polacy mają prawo korzystać z bezpiecznych dróg, Polacy mają prawo do miejscowości, w których nie występują korki i nie dominuje smród spalin i w końcu hałas, który temu towarzyszy. Polacy mają prawo korzystać z bezpiecznych wygodnych dróg" - powiedział minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk (PiS) na dzisiejszej konferencji prasowej (08.02.2020 r.), podczas której ogłosił rozpoczęcie realizacji rządowego programu budowy 100 obwodnic.

W ramach Programu powstaną m.in.:

  • Obwodnica Brzostka i Kołaczyc w ciągu drogi krajowej nr 73 - obecnie prowadzone są prace przygotowawcze mające na celu wybór potencjalnych wariantów przebiegu obwodnic w ciąg DK 73. Oprócz tego planowana jest równolegle przebudowa drogi krajowej nr 73 pomiędzy Pilznem a Jasłem na odcinkach pomiędzy obwodnicami.
  • Obwodnica Jasła w ciągu drogi krajowej nr 73 - obecnie prowadzone są prace przygotowawcze mające na celu wybór potencjalnych wariantów przebiegu obwodnicy. Inwestycja stanowi element większego zamierzenia związanego z poprawą przepustowości całego ciągu DK nr 73 pomiędzy Pilznem a Jasłem.
  • Obwodnica Pilzna w ciągu drogi krajowej nr 73 - dla inwestycji prowadzone są obecnie prace przygotowawcze mające na celu wybór potencjalnych wariantów przebiegu obwodnic w ciągu DK 73. Oprócz tego planowana jest równolegle przebudowa drogi krajowej nr 73 pomiędzy Pilznem a Jasłem.

Planowana data ogłoszenia przetargów to IV kw. 2022 r.

Prawo i Sprawiedliwość w Jaśle

© 2024 - Prawo i Sprawiedliwość Jasło

Main Menu