Do Powiatu Jasielskiego trafi ponad 14 mln zł na inwestycje z kolejnej edycji Polskiego Ładu !

Do Powiatu Jasielskiego trafi ponad 14 mln zł na inwestycje z kolejnej edycji Polskiego Ładu !

W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - edycja PGR zostały dofinansowane następujące zadania:

  • Powiat Jasielski: Przebudowa i modernizacja drogi w miejscowości Wróblowa - 2 000 000 zł
  • Gmina Brzyska: Przebudowa i zmiana przeznaczenia Domu Ludowego w Lipnicy Dolnej na budynek użyteczności publicznej z funkcją mieszkalną - 2 940 000 zł
  • Gmina Dębowiec: Budowa ośrodka kulturalno - sportowego w Dębowcu - 1 911 000 zł
  • Gmina Jasło: Przebudowa drogi wewnętrznej w Chrząstówce i Niepli - 1 655 000 zł
  • Gmina Krempna: Modernizacja dróg gminnych - 1 835 679 zł
  • Gmina Nowy Żmigród: Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa części Szkoły Podstawowej w Łężynach - 2 000 000 zł
  • Miasto Jasło: Przebudowa mostu na ul. Towarowej wraz z przebudową drogi - ul. Sroczyńskiego - 1 960 000 zł

Senator RP Alicja Zając, Poseł na Sejm RP Maria Kurowska, Członek Zarządu Powiatu w Jaśle Jan Muzyka oraz obecni na konferencji wójtowie i burmistrz złożyli podziękowania Rządowi Zjednoczonej Prawicy RP pod kierownictwem premiera Mateusza Morawieckiego (PiS) za środki, które przyczyniają się do realizacji koncepcji zrównoważonego rozwoju. Przypomnijmy, że rządząca w latach 2007-2015 koalicja PO-PSL skupiała inwestycje wokół największych aglomeracji, co pogłębiało różnice rozwojowe i cywilizacyjne pomiędzy poszczególnymi województwami Polski. W szczególnie złej sytuacji znajdowały się województwa tzw. „ściany wschodniej” czyli Podkarpackie, Lubelskie i Podlaskie. Rząd Zjednoczonej Prawicy skończył z tą niesprawiedliwą polityką i postawił na zrównoważony rozwój całego kraju.  

– Cieszę się, że po raz kolejny możemy przynieść dobre wiadomości dla powiatu jasielskiego. To jest trzeci nabór, nabór bardzo oczekiwany przez gminy, który pomoże realizować kolejne inwestycje drogowe, kulturalne, oświatowe i te wszystkie, które są najbardziej potrzebne naszym społecznościom. Ogólnie mogę powiedzieć, że takie dofinansowanie jak w tym projekcie – 98% dotacji bezzwrotnej jest wyjątkowo korzystne. Niestety, wnioski mogły składać jedynie te gminy, na terenie których były Państwowe Gospodarstwa Rolne (PGR), a takie mieliśmy na terenie naszego powiatu. Również powiat jasielski złożył wniosek i dostał dofinansowanie w kwocie 2 mln złotych. Ogromnie się cieszymy, dziękujemy rządowi za takie dobre pomysły, które pozwolą rozwinąć się południowej części województwa podkarpackiego. – powiedziała Senator RP Alicja Zając.

Poseł na Sejm Maria Kurowska dodała, że Fundusz powstał po to, aby wyrównać te braki, przez które kiedyś ucierpiały poszczególne gminy w związku z tym, że nastąpiła transformacja i likwidacja Państwowych Gospodarstw Rolnych (PGR), gdzie ludzie zostali czasem bez możliwości inwestycyjnych, mieszkaniowych. Te braki w jakiś sposób te gminy odczuwają do dzisiaj. Dlatego też został utworzony taki program, który pomógłby te tereny wzmocnić inwestycyjnie. 

Na zakończenie konferencji przedstawiciele poszczególnych samorządów odebrali symboliczne promesy na realizację inwestycji oraz omówili ich szczegółowy zakres.

© 2024 - Prawo i Sprawiedliwość Jasło

Main Menu