Noworoczne spotkanie opłatkowe Prawa i Sprawiedliwości w powiecie jasielskim

Noworoczne spotkanie opłatkowe Prawa i Sprawiedliwości w powiecie jasielskim

 

Parlamentarzyści w swoich przemówieniach podkreślili wagę tegorocznych wyborów parlamentarnych i apelowali o szczególne zaangażowanie w kampanię wyborczą i ochronę wyborów. Przytoczono niedawną wypowiedź Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że w razie kolejnej przegranej opozycja „zrobi wszystko, aby zbudować atmosferę tego, że wybory nie zostały przeprowadzone w sposób uczciwy i później krzyczeć o tym w Unii Europejskiej”. 
PiS ma się temu przeciwstawić temu tworząc Korpus Ochrony Wyborów, który powinien liczyć ok. 60 - 70 tysięcy osób. Trwają prace nad zmianą Kodeksu wyborczego, chodzi m.in. o diety i dni wolne dla mężów zaufania, tworzenie nowych obwodów wyborczych, bezpłatny transport do lokalu wyborczego dla osób powyżej 60 roku życia i niepełnosprawnych oraz zniesienie podziału na podwójne komisje. Wszystko po to, aby przebieg wyborów w tym zwłaszcza liczenie głosów były jak najbardziej transparentne.

Alicja Zając Senator RP odczytała życzenia noworoczne przesłane przez Ewę Draus Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca przedstawił politykę UE w najważniejszych dla Polski obszarach oraz wynikające z niej szanse i zagrożenia, natomiast Starosta Jasielski a zarazem Pełnomocnik Powiatowy PiS w Jaśle Adam Pawluś w swoim wystąpieniu przybliżył najważniejsze inwestycje w powiecie jasielskim, które udaje się realizować m.in. dzięki bardzo dobrej współpracy i wsparciu parlamentarzystów oraz samorządowców na każdym szczeblu władzy zarówno gminnej, powiatowej, wojewódzkiej jak i rządowej.

Spotkanie przebiegło w ciepłej, przyjaznej atmosferze, towarzyszyło mu również odśpiewanie polskich, tradycyjnych kolęd.

 

Ewa Draus życzenia PiS

© 2024 - Prawo i Sprawiedliwość Jasło

Main Menu